Spiromatic w browarach

Spiromatic w browarach

Spiromatic jest dostawcą wyposażenia także dla browarów: Producent słynnego na całym świecie piwa Delirium Tremens, oferowanego w charakterystycznej niebieskiej butelce z różowymi słoniami i serowanego nie tylko w Belgii, ale także w Polsce, USA, Japonii czy Rosji wybrał Spiromatic jako sprawdzonego dostawcę urządzeń zainstalowanych w browarze.

Miło nam poinformować Państwa, że Spiromatic był dostawcą kompletnej instalacji silosowej oraz dozowania komponentów sypkich dla browaru Huyghe. Inwestycja związana była z koniecznością zwiększenia produkcji browaru z 148.000 do 300.000 hektolitrów piwa. Dostawa obejmowała między innymi 5 kompozytowych silosów zewnętrznych, systemy rozładunku big-bagów oraz worków oraz kompletny system transportu i dozowania surowców sypkich.

Podobne wyposażenie dostarczyliśmy do nowego browaru Castel Brewery w Ingelmunster, w pobliżu Brugii w Belgii. Browar założony został przez rodzinę Van Honsebrouck. Browar specjalizuje się w warzeniu piw rzemieślniczych, ale także piw smakowych takich jak Brigand, Kasteel Rouge, Cuvée du Château czy St-Louis.

Głównym założeniem projektu było obniżenie zużycia energii podczas produkcji piwa a także wykonanie instalacji w pełni zgodnej z przepisami ATEX. Okazało się, że tradycyjne rozwiązania browarnicze nie spełniały oczekiwań dotyczących dokładności dozowania, nie spełniały także obowiązujących norm bezpieczeństwa przeciwwybuchowego. Spiromatic zastosował więc specjalistyczny system dozowania różnych gatunków słodu do młyna. System wyposażony został dodatkowo w magnes oraz system usuwania kamieni. Słód przechowywany jest w 6 kompozytowych silosach zewnętrznych o pojemności 50T każdy, słody specjalne przechowywane są w big- bagach. Dozowanie komponentów dodatkowych odbywa się za pomocą rozworkowników połączonych z centralnym systemem dozowania. System wyposażony został także w zgodne z przepisami ATEX, nowoczesne systemy odpylania. Spiromatoc dostarczył także silos zewnętrzny do młóta browarniczego o pojemności 58m3, wraz z systemem załadunku samochodów.