Bezpieczeństwo, przepisy i informacje

Bezpieczeństwo, przepisy i informacje

Bezpieczeństwo elektrostatyczne to bardzo ważna cecha zarówno silosów zewnętrznych Spiromatic, jak i pozostałych produkowanych przez Spiromatic urządzeń. Ściany silosów wykonane są z materiału, który dopuszcza występowanie wyłącznie niewielkich punktowych ładunków elektrostatycznych. Ponieważ nie mogą one przepływać przez materiał ściany, ani łączyć się, niebezpieczeństwo wystąpienia iskry, a więc i wybuchu pyłu mącznego czy cukrowego jest całkowicie wyeliminowane. Niebezpieczeństwo takie nie istnieje nawet w przypadku uderzenia w ścianę silosu metalowego przedmiotu.

W przypadku składowania i transportu cukru oraz innych produktów wysoce higroskopijnych, nasza oferta obejmuje rozwiązania posiadające szczególne środki zabezpieczające, w tym między innymi:

  • dodatkową izolację: w przypadku dłuższego przechowywania produktu w silosie zewnętrznym, może on zostać wykonany w wersji z dwóch warstw żywicy przedzielonych warstwą pianki izolacyjnej,
  • zabezpieczenie przed kondensacją pary wodnej: możliwe jest zastosowanie specjalnego systemu ogrzewania stożka oraz systemu osuszania powietrza wewnątrz silosu.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące możliwości zastosowania rozwiązań Spiromatic w Państwa zakładach produkcyjnych prosimy o kontakt z naszym biurem.